Skip to main content

Vinila grīdas segumi, LVT

Vinila grīdas ir viens no straujāk popularitāti gūstošajiem grīdu tipiem. Skati vairāk, kā izvēlēties vinila grīdu, kas kalpos labi un būs atbilstoša telpas slodzei.

VINILA GRĪDA

Vinila grīdas segums jeb LVT (luxury vinyl tiles) ir elastīgs sintētiskais materiāls flīžu jeb plākšņu veidā. Vinila grīda bieži imitē dabīgus materiālus, kā koks un akmens, un ir veiksmīga alternatīva izmantošanai vietās, kur nepieciešama dabīga materiāla izskats, bet tehnisku vai ekonomisku iemeslu dēļ izdevīgāk ir izmantot imitāciju. LVT grīdas segumi ir izturīgi, praktiski un viegli kopjami. Šis grīdas segums ir paredzēts tiem, kuri vēlas, lai grīda kalpotu ilgi un neprasītu īpašas rūpes par to.

pie pamatnes līmējamas vinila grīdas

Pie pamatnes līmējamas vinila grīdas

Peldošās vinila grīdas

Peldošās vinila grīdas

Brīvstāvošās vinila grīdas

Brīvstāvošās vinila grīdas

 

PIE PAMATNES LĪMĒJAMĀS VINILA GRĪDAS

Biežāk izmantotais un lētākais vinila grīdu veids ir pie pamatnes līmējamas vinila plāksnes. Tās tiek līmētas pie labi sagatavotas, tīras, līdzenas pamatnes ar speciālu līmi, kas paredzēta vinila flīžu ieklāšanai. Šādi ieklāta vinila grīda veido ilgmūžīgu, ar pamatni cieši sasaistītu grīdas segumu. Līmējamo vinilu ieklāšanai var izmantot arī pašlīmējošo apakšklāju. Šādā veidā ieklājot, nav jārūpējas par to, lai pamatne būtu izcilā kvalitātē, jo apakšklājs maskēs nelielus pamatnes defektus. Apakšklājs, kurš sava svara dēļ stingri pieguļ pamatnei, tiek ieklāts bez piestiprināšanas. No ieklātā apakšklāja virsmas tiek noņemta aizsargplēve, zem kuras ir līme, un segums tiek blīvi un stingri piespiests pie apakšklāja. Šis risinājums ir labs arī tādā gadījumā, ja pēc laika segumu ir paredzēts mainīt vai nav iespēja ideāli izlīdzināt pamatni. Vairāk par apsvērumiem, kas jāņem vērā plānojot un veicot līmējamā vinila ieklāšanu, lasiet mūsu rakstā “Līmējama vinila ieklāšana“.  

PELDOŠĀS VINILA GRĪDAS

Peldošās vinila grīdas, jeb vinila grīdas segums ar click savienojumu ir otrs biežāk izmantotais vinila grīdu tips. Šīs vinila grīdas savā starpā savienojas ar click gropi, un tas ir ātri, vienkārši un viegli izdarāms. Tādēļ šo segumu ir vieglāk ieklāt neprofesionāliem ieklājējiem. Peldošās vinila grīdas var būt jāklāj uz speciāla apakšklāja, vai jāizmanto segumi ar jau iestrādātu apakšklāju. Ieklāšanas un demontāžas vieglums ir galvenā šī vinila grīdas tipa priekšrocība. Savukārt, mīnuss šim vinila seguma tipam ir nepieciešamība atstāt izplešanās šuves telpu malās, kā ikvienam peldošās grīdas segumam. Līdz ar to grūtāk ir realizēt seguma pieslēgumus pie citiem segumiem vai konstruktīviem elementiem, un šiem mērķiem jāizmanto noseglīstes. Dažreiz šos segumus sauc par vinila laminātiem, kas gan nav tehniski pareizi, jo ar laminātu šiem segumiem līdzība ir tikai plākšņu savienojumā. Vairāk par apsvērumiem, kas jāņem vērā plānojot un veicot Clickvinila ieklāšanu, lasiet mūsu rakstā “Click vinila grīdu ieklāšana“. Vairāk par Click un Līmējamo vinila grīdu atšķirībām lasiet mūsu rakstā “Vinila grīda. Click tipa vai līmējamu?”  

BRĪVI STĀVOŠAS VINILA GRĪDAS

Brīvstāvošas vinila grīdas ir vinila seguma plāksnes ar paaugstinātu biezumu un papildus materiāla slāņiem, kas nodrošina šiem segumiem augstu izmēru stabilitāti. Šīs vinila plāksnes tiek fiksētas pie pamatnes ar fiksācijas līmi, kas neļauj flīzei aizslīdēt un notur to savā vietā. Savukārt šī fiksācijas līme nodrošina iespēju ikvienu atsevišķu plāksni izņemt atsevišķi nesabojājot pamatni. Tāda veida grīdu ir viegli demontēt, mainīt konfigurāciju kā arī atjaunināt.  

NODILUMIZTURĪBAS KLASES

Izvēloties vinila grīdu, būtiski ir pievērst uzmanību seguma nodilumizturības klasei. Tā norāda, kādai slodzei segums ir piemērots saskaņā ar tehniskajiem testiem. LVT grīdas segums paredzēts dažādām noslodzes zonām, tāpēc nodilumizturības klases LVT segumiem arī ir dažādas. Nodilumizturību ietekmē virsējā slāņa biezums un tā kvalitāte, kā arī vinila seguma konstruktīvās īpašības. vinila grīdu nodilumizturības klases

LVT FORMAS

LVT grīdas plāksnes var būt dažāda izmēra, atkarībā no dizaina, ražotāja un kolekcijas. Šī seguma dažādās formas sniedz iespēju tās kombinēt savā starpā, veidojot unikālus, neparastus un interesantus dizainus, lai padarītu telpu neatkārtojamu. Iespējamās formas: “dēlīši”, “flīzes”, “īpašās”, “ar akcenta svītrām”. dēlīšu forma     flīžu forma     īpašas formas vinila grīdas     vinila grīdas ar akcenta svītrām  

PIEMĒROTĪBA APSILDĀMAJĀM GRĪDĀM

Vinila grīdas segums ir piemērots ieklāšanai uz apsildāmām grīdām – tas ir plāns, nedeformējas un labi vada siltumu. Vispiemērotākais no vinila veidiem ieklāšanai uz apsildāmajām grīdām ir līmējamās flīzes, jo tās ir visplānākās un visblīvāk turas pie pamatnes. Vairāk par vinilu uz apsildāmajām grīdām lasiet mūsu rakstā “Vinils uz apsildāmās grīdas”.  

TELPAS, KUR VINILA SEGUMS IR PIEMĒROTS

LVT grīdas ir paredzētas sabiedriskām telpām: birojiem, viesnīcām, kafejnīcām, restorāniem, veikaliem, iepirkšanās centriem; un arī privātajā sektorā – dzīvokļiem un privātmājām: virtuvēm, koridoriem, dzīvojamām istabām, vannas istabām.

VĒLIES VĒL PLAŠĀKU INFORMĀCIJU?

Rakstā par to kā izvēlēties vinila grīdas esam apkopojuši detalizētu informāciju par to, kas ir vinila grīdas un kā tās izvēlēties. Tas ir mūsu 20 gadu pieredzes apkopojums, lai jūsu izvēle būtu vieglāka un informētāka. Saņem e-žurnālu Kas ir vinila grīdas.