Skip to main content

Padomi, kā izvēlēties tualetes podu

Ar padomiem dalās SONEL un Ideal Standard.

Kam būtu jāpievērš uzmanība brīdī, kad izvēlaties tualetes podu?

Sākotnēji būtu jāsaprot kāda veida tualetes podu savā vannas istabā ir vēlme redzēt. Tas var būt gan grīdas tualetes pods, ar parasto skalojamo kasti vai iebūvētu, vai arī piekaramais tualetes pods. Grīdas tualetes pods ar parasto skalojamo kasti sastāv no divām daļām – tualetes poda un skalojamās kastes. Šim tualetes poda veidam nav vajadzīgs rāmis, attiecīgi nav vajadzīga nekāda veida iebūvēšana vai sienas stiprināšana. Savukārt, dubultā skalošanas poga attiecīgi atrodās skalojamās kastes augšpusē. Šim tualetes poda veidam ir pieejami gan dizaini, kas pilnībā pieslienās sienai, neveidojot nekādas spraugas, kuras būtu jātīra, gan tādi, kas stāv atstatus. Grīdas tualetes pods ar iebūvēto skalojamo kasti, savukārt, aizņem mazāk vietas telpā, pat mazliet mazāk kā piekaramais. Iebūvētā skalojamā kaste samazina tīrīšanas laukumu, līdz ar to, šo tualetes podu ir vieglāk kopt, kā arī tas izskatās estētiskāk. Kā arī, iebūvētā skalošanas kaste paredz skalošanas pogas piemeklēšanu – vēl viena iespēja pievienot akcentu savā vannas istabā. Piekļuve skalošanas kastei ir vai nu caur piekļuves paneli, ja tas ir iebūvēts vannas istabas mēbelēs, vai caur skalojamo pogu. Jebkurā gadījumā, apkope ir tik pat viegla kā standarta tualetes podam. Šis tualetes poda veids piedāvā tādu pašu mūsdienīgu izskatu kā pie sienas piekarināmais tualetes pods, bet bez papildu izmaksām, kas nepieciešamas tualetes piestiprināšanai pie sienas. Kā arī, skalošanas kastes neesamība palīdz radīt minimalistiskāku izskatu. Savukārt, piekaramajam klozetpodam tiek iebūvēta sistēma aiz sienas, kas ne vien nodrošina skalošanu, bet arī nostiprina tualetes podu ar stingro sienas rāmi. Zem piekaramā tualetes poda paliek papildu vieta, kas liek vannas istabai izskatīties plašākai. Vieta apakšā arī atvieglo tualetes un grīdas tīrīšanu. Pie sienas piekarināmos klozetpodus var uzstādīt dažādos augstumos, kas ir ideāli piemērots cilvēkiem, kuriem tualete var likties gan par augstu vai par īsu. Piekaramie podi izskatās minimālistiskāki kā iepriekš minētie, kā arī šim veidam ir iespēja izvēlēties dažāda dizaina un krāsu skalošanas pogu, tādējādi iekļaujoties savā interjera dizainā.

       

       

Klozetpoda vāks

Kā arī, iegādājoties tualetes podu, ir jāpievērš uzmanība arī tualetes poda vākam. Šobrīd pieprasītākais tualetes poda vāks tirgū ir ar soft-close funkciju, kas pats lēnām aizverās to nolaižot. Tādējādi izvairoties no blīkšķiem un atvieglojot tualetes poda lietošanu. Kā arī, jaunākie vāki ir arī viegli noņemami, padarot gan pašu vāku, gan tualetes podu vieglāk kopjamu.

Skalošanas sistēma

Izvēloties klozetpodu ir īpaši jāpievērš uzmanība to skalošanas funkcijām, ņemot vērā, ka no tā ir atkarīga gan tualetes poda tīrība, apkope, estētika, gan skaļums un ūdens patēriņš. Ideal Standard ir pieejamas trīs skalošanas sistēmas:
  • Parastā skalošanas sistēma – Boxed Rim, kurai ir lielāka maliņa, kura dzīvē netiek apskalota ar ūdeni, jo ūdens skalošana notiek aiz tās. Attiecīgi, tā ir regulāri jāapslauka un jākopj, kas to padara par potenciālu vietu, kur vairoties baktērijām.
  • Šobrīd viena no populārākajām skalošanas funkcijām ir ‘Rimless’. Šī skalošanas sistēma sākotnēji tika izgudrota slimnīcām, lai veicinātu maksimālu higiēnu, mazinātu kopšanu un baktēriju vairošanos. Rimless funkcija nodrošina, ka tualetes podam ir pēc iespējas mazāk vietas, kas netiktu apskalotas ar ūdeni. Kā arī, šī funkcija samazina šļakstīšanos un lielāks mazgāšanas laukums palīdz kontrolēt smaku un baktēriju izplatīšanos. Bezmalu dizains atvieglo kopšanu, ietaupot laiku, resursus un uzturēšanas izmaksas, īpaši vidēs, kur nepieciešamas tīrīt katru dienu.
  • Ideal Standard ‘Rimless’ funkciju uzlaboja un nāca klajā ar AquaBlade sistēmu. AquaBlade® sistēmai ir plāna maliņa iekšpusē, kas stiepjās gandrīz visa tualetes poda bļodas garumā, tādējādi palielinot noskalošanas laukumu un samazina apslēptās virsmas. Gludā, maigi izliektā virsma bez pārkares malas nozīmē, ka AquaBlade® katru reizi attīra 100% bļodas laukuma. Spēcīgā ūdens strūkla izskalo baktērijas un novērš šļakatas, samazinot tīrīšanas un apkopes laiku. Revolucionārā tehnoloģija ir līdz pat 80% klusāka nekā tradicionālā skalošanas sistēma un par 25% klusāka nekā līdzvērtīgi modeļi. Kā arī, AquaBlade® nosaka jaunus veiktspējas un efektivitātes standartus. Revolucionārā tehnoloģija ietaupa ūdeni un lieliski darbojas pie maziem skalošanas apjomiem.