Skip to main content

5 biežāk pieļautās kļūdas, iekārtojot guļamistabu, un kā tās novērst

   
  • Tiek izvēlēta spilgta un aktīva toņu gamma.
Ļoti spilgta un aktīva toņu gamma guļamistabā var radīt nemieru un trauksmainības sajūtu, kas var traucēt iemigt. Ja ir vēlēšanās guļamistabā ieviest aktīvākus toņus, to var darīt guļamistabas mierīgos pamata toņus papildinot ar spilgtākiem akcentiem.          
  • Nepietiekama telpas aizpildīšana.
Piemēram, iekārtojot šauru un garu guļamistabu, ir jāņem vērā, ka šādā telpā nepietiks tikai ar gultu vien, plašums ar tukšu telpu rada vēsu un nemājīgu sajūtu. Jāatzīst, ka šauras un garenas guļamistabas iekārtošana ir viens no grūtākajiem uzdevumiem, bet lielu efektu un mājīguma sajūtu var panākt gultas kājgalī novietojot pufu, kas būs ļoti praktisks dizaina elements.        
  • Gultas izmērs ir proporcionāli par lielu guļamistabas platībai.
Pārāk liela gulta neļaus telpā brīvi pārvietoties un istabu vizuāli var padarīt vēl mazāku kā tā patiesībā ir. Ja ir vēlme guļamistabā ievietot gultu ar pēc iespējas lielāku guļamo platību, ir būtiski izvēlēties gultu, kurai gultas rāmis ir salīdzinoši plāns vai nav nemaz (Continental tipa gultas).        
  • Gultas vai citu mēbeļu novietojums bloķē dabīgo apgaismojumu.
Katru reizi, kad kaut kas tiek novietots priekšā logam, dabiskā apgaismojuma plūsma telpā tiek bloķēta, bet tieši dabiskais apgaismojums ir tas, kas telpu padara omulīgāku un no rītiem palīdz labāk pamosties. Ja citas gultas novietojuma pozīcijas telpā nav iespējamas, prātīgi būtu izvēlēties zemāka tipa gultu, kurai nav augsts galvgalis, tādējādi pēc iespējas mazāk ietekmējot gaismas virzību telpā.      
  • Aizkari tiek piekarināti pārāk zemu.
Aizkarus vienmēr ir ieteicams karināt pilnajā telpas augstumā no griestiem līdz pat grīdai. Pat ja logs sākas daudz zemāk par griestu līniju, aizkaru karināšana pilnajā telpas augstumā to padarīs vizuāli augstāku. Savukārt, ja aizkaru līnija būs stipri zemāk par griestiem, griestu augstums vizuāli liksies daudz zemāks nekā tas ir patiesībā.       Iekārtojot guļamistabu ir ļoti daudzi svarīgi “knifi”, kurus ievērojot iespējams jūtami uzlabot savu ikdienas dzīves kvalitāti. Par pārējiem guļamistabas iekārtošanas pamatprincipiem un izplatītākajām kļūdām, kā arī par biežākajiem klupšanas akmeņiem, iekārtojot dzīvojamo istabu, stāstīsim “Nakts Mēbeles” semināros 27. un 29. februārī, kur “Nakts Mēbeles” dizainere Laura Lamberte ne tikai ieviesīs skaidrību, kā šīs kļūdas novērst, bet arī labprāt sniegs atbildes arī uz interesentu vēl neatbildētajiem jautājumiem.   Pieteikšanās semināriem ŠEIT.