Skip to main content

Simboliski un praktiski par zaļo toni interjerā!

Viena no 2022.gada aktuālajām krāsām ir zaļā krāsa. Zemes tonis un zaļais kvarcs simbolizē labu veselību un labsajūtu, ņemot vērā tā līdzību ar nefrīta akmeni, kas pārstāv harmoniju un līdzsvaru. Protams, šīm krāsām ir arī tipiskā zaļās krāsas simbolika, kas norāda uz izaugsmi un atdzimšanu. Ar padomiem dalās interjera dizainere Anna Hanna (@annahannadesign).

“Zaļā kvarca krāsa ir laba izvēle, jo tā izstaro svaigu elpu un ir mūžīga klasika visos aspektos. Tā ir arī piemērota dabisko elementu un neitrālu toņu kombinācijās”.

Sienu krāsošana zaļā krāsā ir tikai viens no daudzajiem veidiem, kā izmantot šo krāsu. Ar pastāvīgo biofīlijas ietekmi mēs zaļo krāsu parasti redzam augos un ziedos, sulīgos tekstūras audumos, piemēram, samtos, kā arī tapetēs un mākslas darbos.

Zaļās krāsas priekšrocības:

 • Saistīta ar pavasari, kas nozīmē, ka tā dod dzīvesprieku un labu garastāvokli;
 • Tā nomierina sāpes, palīdz atpūsties un nomierināt nervu sistēmu;
 • Atbrīvo no nogurušu acu sindroma;
 • Iedvesmo skaistos impulsus mīlestībā;
 • Palīdz samazināt asinsspiedienu, mazina migrēnas lēkmes.

Kā ieviest zaļo toni savās mājās?

Lai atsvaidzinātu interjeru un padarītu to oriģinālu, taču nesāktu nopietnus remontdarbus, iespējams pārveidot māju ar pavisam nelielu palīdzību – zaļiem akcentiem:

 • Zaļā krāsa viesistabas interjerā piepildīs māju ar pavasara sajūtām. Nepārsātiniet istabu ar zaļām nokrāsām, lai tā neizskatītos kā mežs. Pareizi izmantota zaļā krāsa, istabai piešķirs svaigumu un dabas noskaņu.
 • Ja sienas nevēlaties krāsot zaļas, tad pietiks ar jaunu zaļu paklāju un pāris dekora spilveniem.
 • Akcentam varat nomainīt esošos ēdamistabas krēslus uz kvarca zaļajiem, kas piešķirs svaigumu un jaunu elpu kopējam interjeram.
 • Ļoti interesants un oriģināls risinājums interjerā var būt zaļas mēbeles. Tās lieliski iederas jebkurā telpā, tādējādi izceļoties kopējā dizainā. Gaišā viesistabā labi izskatītos balts dīvāns ar zaļiem atpūtas krēsliem. Istabā ar jūras pelēkām un bālām krāsas sienām piestāvēs zaļš dīvāns.
 • Zaļus aizkarus var izmantot, ja visa telpa ir smilškrāsas, baltā, pelēkā, brūnā vai gaiši dzeltenā krāsā. Protams, zaļo nokrāsu toņu apvienojumā ar citām krāsu opcijām, šīs krāsas garantēs pārsteidzošu rezultātu, tāpēc ir vērts vadīties pēc viena principa.
 • Aksesuāri un zaļie dekori interjerā – pledi, koka un plastmasas figūriņas, kas krāsotas kvarca zaļajā tonī, dažādas zaļās nokrāsas sveces, lampas, puķu podi un gleznas.

Izvēloties zaļu krāsu, jāatceras divi noteikumi:

 1. Jo vairāk šāda krāsa tiek izmantota interjerā, jo maigākai un mierīgākai vajadzētu būt tās nokrāsai, pretējā gadījumā pārmērīga zaļās krāsas klātbūtne sāks kaitināt un nogurdināt.
 2. Nelielām istabām vienkāršā zaļo sienu apdare nav ieteicama. Vizuāli telpa sašaurināsies un pārvērtīsies par kaut ko līdzīgu kastei, kurā neviens nejutīsies ērti. Šajā gadījumā jāpiemēro krāsas atšķaidīšanas princips – nokrāsot tikai vienu sienu kā akcenta sienu.
Vairāk par aktualitātēm interjerā lasi DECCO CENTRS digitālajā žurnālā “Interjers&Dizains”. Links: https://decco.lv/interjers-dizains-nr-9/