Skip to main content

Kas jāzina pērkot dīvānu?

Ja jums tuvākā vai tālākā nākotnē varētu būt vēlme vai vajadzībā iegādāties jaunu dīvānu, būs labi zināt, kā šo procesu padarīt gudrāku, vieglāku, ātrāku un rezultatīvāku. Vispirms jums būtu jāuzdod daži jautājumi pašam sev. Kādi parametri tieši jums, jūsu ģimenei būtu vissvarīgākie jaunajam dīvānam? Centieties tos sarindot svarīguma kārtībā.  

1. Izmērs

Izvērtējiet vietas izmēru, kurā vēlaties novietot dīvānu. Ja dīvānu paredzēts novietot pie sienas, ņemiet vērā, lai tas neaizsedz elektrības rozetes, netraucē istabas vai skapju durvju atvēršanai. Ja plānojat mīstās mēbeles novietot telpas stūrī, atceraties, ka stūra dīvāns ne vienmēr ir optimālais risinājums. Skatieties video piemēru, kā dīvāns un krēsls veiksmīgi var pārtapt stūra kombinācijā sniedzot daudz vairāk iespēju kā stūra dīvāns.  

2. Funkcijas

Ne visiem mīksto mēbeļu ražotājiem izdodas ietvert dīvānā gultas funkciju, nesabojājot dīvāna dizainu vai komfortu, bet ir arī patiešām nevainojami piemēri dīvān-gultu “lauciņā”. Pat, ja neplānojat ikdienā dīvānu izmantot kā gultu, nav slikti, ja vajadzības gadījumā varat savu dīvānu transformēt par vienu vai divām papildus gultasvietām. Savukārt, ja plānojat dīvānu izmantot kā gultu ikdienā vai biežai gulēšanai, tad rūpīgi izvērtējiet virsmu uz kuras gulēsiet – savienojuma vietas, matrača komfortu, izmēru, auduma tīrīšanas iespējas un nodilumizturību.  

 3. Ilgtspējība

Iegādājoties mēbeles būtisks faktors neapšaubāmi ir cena. Mēbelēm un it īpaši mīkstajām mēbelēm cenu vienmēr vajag aplūkot kopā ar ilgtspējību. Visiem skaidrs, ka dīvāns, kura ražošanā izmantoti kvalitatīvi, ilgtspējīgi materiāli, maksās dārgāk, bet tas arī kalpos nesalīdzināmi ilgāk. Nekad nekautrējieties pārdevējam uzdot jautājumus par to “kas lācītim vēderā”. Ja dīvāna konstrukcija ietver kādas kustīgas daļas un mehānismus, pievērsiet uzmanību tam, vai tās ir nomaināmas, remontējamas un kādu ražotājs piedāvā garantijas laiku saviem izstrādājumiem.  

4. Kvalitāte

Šis punkt loģiski turpina iepriekšējo, jo visu materiālu kvalitāte arī noteiks dīvāna dzīves ciklu. Mīkstajām mēbelēm īpaši svarīgi pievērst uzmanību sekojošiem kvalitātes rādītājiem: nesošā konstrukcija (izmantotie materiāli, pieļaujamais svars), pildījums (atsperes un to veids, polsterējuma materiāli u.c.), audums (nodilumizturība, krāsas noturība pret balēšanu, iespējas to tīrīt).  

3. Komforts

Šis, protams, ir diezgan subjektīvs parametrs un iespējams, kas vienam ir ērts, otram neērts. Mēs esam dažādi, mums dažādi auguma parametri un mums ir dažādi ieradumi. Arī dīvāni tiek veidoti dažādi – ar augstāku vai zemāku, dziļāku vai seklāku sēdes daļu, mīkstāku vai stingrāku polsterējumu, pielāgojami tieši jūsu vēlmēm un vajadzībām. Tas ir iemesls, kādēļ dīvānu vislabāk izvēlēties klātienē, iesēsties, varbūt pat iegulties tajā un izvēlēties tieši sev vispiemērotāko un ērtāko risinājumu. Dīvāns ir vieta, kur tiek pavadīts diezgan ilgs laiks, tāpēc nevajag iet uz kompromisu komforta jautājumā. Labam dīvānam ir jābūt gan ērtam, gan jāpriecē jūsu acis, gan jāapmierina visas tās funkcijas, kuru dēļ jūs to iegādājieties.   Innovation dīvānu salons, Decco Centrā, Katlakalna ielā 6d, Rīgā www.inno.lv, t.27889925   Noskaties video: