Skip to main content

Pareiza dūmu detektora izvēle

Ar 2020. gada 1. janvāri Ministru kabineta noteikumi Nr. 238 paredz obligātu dūmu detektoru izvietošanu katrā mājoklī. Mājoklī jābūt autonomam ugunsgrēka detektoram vai automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmai.

DECCO CENTRS kvartāla salonveikals BK LATVIA iepazīstina ar dūmu detektoriem, to veidiem un izmaksām. Kādu dūmu detektoru izvēlēties?

Jāsāk ar to, ka jums ir vajadzīgs DŪMU DETEKTORS, nevis siltuma vai tvana gāzes detektors. Svarīgi, lai dūmu detektors obligāti atbilst Eiropas sertifikācijai. Autonomiem dūmu detektoriem uz iepakojuma meklējiet CE EN 14604 (European certification EN 14604) sertifikāta numuru. Savukārt, dūmu detektoriem ar vadu priekš drošības sistēmam, sertifikācijas numurs ir cits, tāpēc aicinām ierīces iegādāties tikai pie zināmiem drošības sfēras pārstāvjiem. Dūmu detektoru pieejamība tirgū ir plaša, bet lielos vilcienos tie iedalās divās lielās kategorijās:
  • Autonomais dūmu detektors
  • Analogais, jeb konvencionālais dūmu detektors
  Autonomais dūmu detektors ir populārākā izvēle!   Autonomais dūmu detektors Sentek SD218 – 5 EUR (ieskaitot PVN)   Autonomais dūmu detektors ir visvienkāršākais dūmu detektors, kas darbojas uz baterijām. To ir ļoti vienkārši uzstādīt, jo komplektācijā ir iekļautas piestiprināšanai nepieciešamās lietas –  stiprinājumi un pāris skrūvītes. Ir arī iespējams tos pielīmēt pie pamatnes, neurbjot caurumus. Autonomie dūmu detektori  ir vienkārši lietojami, tiem ir LED indikātors un testa poga ar ko variet pārliecināties par tā darbību. Dūmu detektoru baterija būtu jāmaina reizi gadā, bet pašu detektoru būtu jāmaina videji reizi 8 gados, vai kā norādījis ražotājs.  Šie detektori iedalās trīs kategorijās:  
  1.  Autonomais dūmu detektors, kas darbojas uz baterijām (Populārākā izvēle)
  2.  Autonomais dūmu detektors ar elektrības vadu (Tirgū ši prece nav aktuāla un to atrast ir gandrīz neiespējami, jo šīs preces funkciju ērtāk un labāk pilda analogs uz baterijām)
  3.  Autonomais dūmu detektors uz baterijām ar opciju ievietot SIM karti, iespēja trauksmes ziņu saņemt telefonā (Dārgāks risinājums, bet noderīga ierīce cilvēkiem, kuri vēlas ugunsbīstamības situācijā saņemt informāciju uz telefonu par iespējamo trauksmi)
Autonomais bezvadu dūmu detektors pašlaik ir vispopulārākais un vispieprasītākais un to cena ir sākot no 5 līdz 20 EUR. Cena BK LATVIA veikalā – 5 EUR. Savukārt par iespēju iegādāties autonomo dūmu detektoru uz baterijām ar SIM karti sazinieties ar BK LATVIA menedžeri Dzintaru 23990212. Cena 150-200 EUR.       Konvencionālais dūmu detektors – izvēle priekš signalizācijas un ugunsdrošības sistēmām.   Dūmu detektors drošības sistēmai Apollo 55000-317APO – 11 EUR (ieskaitot PVN) Dūmu detektors drošības sistēmai Sentek SD119-4 – 9.99 EUR (ieskaitot PVN)     Konvencionālais vai analogais dūmu detektors ir pievienojams signalizācijas sistēmai. Ja mājās ir ievilkta signalizācija, bet līdz šim nav uzstādīti dūmu detektori, ir svarīgi noskaidrot vai tai var pievienot dūmu detektoru. Bieži vien konkrētai signalizācijai der tikai šī paša ražotāja dūmu detektors. Ir pieejami arī universāli dūmu detektori, kas sader ar vairākām signalizācijas sistēmām. Dūmu detektoriem, kas ir piesaistīti pie signalizācijas sistēmas var nebūt indikatora lampiņa, jo visa informācija par to tiek nodota uz pulti.   Šie detektori iedalās divās kategorijās:
  1. Dūmu detektors ar vadu, cena sākot no 10 EUR
  2.  Bezvadu dūmu detektors (strādā tikai ar attiecīgā ražotāja bezvadu drošības sistēmu), cena sākot no 50 EUR
   

Leave a Reply