Skip to main content

Interjera tendences – dizainera padomi

Minimālisms japāņu stilā, saulespuķu dzeltenais un personiskas autentiskās telpas, kas atspoguļo mājas īpašnieku dzīvi.

Tikkurila Pro Centrs un Susanna Vento ļauj jums ieskatīties šī brīža aktuālajās interjera tendencēs, kuras varat ieviest arī savā mājoklī.

Susanna Vento ir interjera dizainere no Helsinkiem. Viņa ne tikai aktīvi seko līdzi dizaina tendencēm kā profesionāle, bet arī lasa par tām lekcijas Helsinku dizaina skolā.

“Runājot par aktuālākajām tendencēm, pēdējie gadi ir bijuši ļoti interesanti. Pandēmija ir pārveidojusi mūsu vērtības un mainījusi mūsu patēriņa veidus,” stāsta Vento.

Turklāt viņa norāda, ka klimata krīze lēnām liek mums atteikties no nepieciešamības vienmēr sekot tendencēm. Tā vietā mēs izvēlamies ilgtspējīgus risinājumus, kas atbilst mūsu personīgajai gaumei. Pat bez pastāvīgiem pirkumiem joprojām var iedvesmoties no tendencēm, baudīt skaistu interjeru, klīstot pa sociālajiem medijiem.

Minimālisms ar Japānas pieskārienu

Japandi ir skandināvu un japāņu interjera stila apvienojums, kas ir guvis izteiktu popularitāti. Lai arī šīs kultūras ir ģeogrāfiski tālu viena no otras, tām ir līdzīga vizuālā estētika. Apvienojumā tās viena otru papildina. Japandi stils ir gaišu toņu sajaukums ar tumšiem kontrastiem, dabīgām koka virsmām, tīrām līnijām un dabīgiem materiāliem. Stils ir smalks, bet tajā pašā laikā nosvērts un pārdomāts.

Minimālisms kopumā gan kā dzīvesveids, gan interjera stils jau kādu laiku ir ļoti populārs, un šogad tas joprojām ir ļoti aktuāls.

Atrodi folkloras skaistumu

Unikāli ar rokām darināti trauki, mazi spilventiņi ar apdruku, suvenīri un dekoratīvi priekšmeti ar stāstu: tie ir folkloras interjera pamati. Neaizmirstiet arī mazus ziedu rakstus un retro iedvesmotus, košus toņus.

Tavas dzīves kolāža

Personiskas un autentiskas telpas, kas atspoguļo mājas īpašnieku dzīvi ir tās, kas šobrīd daudziem šķiet interesantas. Mājās ne vienmēr visam ir perfekti jāsaskan. Tā vietā dekori var atspoguļot jūsu stāstu ar mēbeļu un dekoratīvo priekšmetu palīdzību, kas nākuši no dažādiem jūsu dzīves posmiem, mīļiem ģimenes locekļiem vai ceļojumu piedzīvojumiem. Varbūt jums vienā telpā ir paklājs no Marokas un glezna no jūsu vecvecāku mājas un vēl daudz kas cits.

“Šī ir līdzjūtīga un intriģējoša tendence, jo tā ļauj sajaukt un saskaņot dažādas detaļas bez liekas domāšanas. Mājas kļūst par tavas dzīves kolāžu,” stāsta Vento.

Saulespuķu dzeltenais

Saulainās, oranžās un intensīvi dzeltenās nokrāsas šobrīd ir visur. Siltie un mājīgie toņi īpaši jauki izskatās virtuvē, piemēram, attēlā K396 Safari. To var papildināt ar dzeltenīgu olīvu (N388 Wasabi), gaišu laima (J383 Tinkerbell) un debeszilu (S352 Bluewing) toni, kā arī šos toņus īpaši var izmantot kā akcent toņus.

Melns akcents

Vai vēlaties savai telpai piešķirt dziļumu? Aktuāls veids, kā īstenot šo burvību, ir pievienot nelielus melnus akcentus, piemēram, lampas, podus vai citus dekoratīvus priekšmetus, iesaka Vento, tās var būt pat grīdlīstes vai durvis. Spilgts kontrasts padara kopējo izskatu asāku.

70. gadi un izliektas mēbeles

70.gadu nostalģiskā atdzimšana vēl joprojām turpinās.

“Cilvēkus sāk sajūsmināt 70. gadu ķieģeļu mājas ar koka paneļiem pie sienām,” stāsta Vento.

Šī tendence mūs ieskauj ar rakstainām tapetēm un pieklusinātiem apelsīnu, avokado, rotangpalmas, bambusa un siltiem koka toņiem. Arī izliekto un noapaļoto mēbeļu tendence, kas aizsākās 60. un 70. gados, ir atgriezusies.