fbpx

Kam pievērst uzmanību, izvēloties durvis14/08/2020

21. gadsimtā, pateicoties tehnoloģiju progresam, durvju ražošanā tiek izmantotas tehnoloģijas, kas dod iespēju pircējam piedāvāt durvis visdažādākajās apdares versijās. Populārākās ir masīvkoka durvis, laminētas durvis, krāsotas durvis un finierētas durvis.

Masīvkoka durvis

Populārākais koks masīvkoka durvju ražošanā ir priede, tomēr nereti tiek izmantoti arī lapu koku materiāli durvju ražošanā. Izvēloties priedes durvis, būtu vēlams vairāk iedziļināties to konstrukcijā un vizuālajā kvalitātē. Durvis ar zariem galvenokārt ir zemākas kvalitātes, jo to ražošanā pieļauj ne tikai dzīvos zarus, bet arī melnos zarus, sveķu kabatas utml. Durvis bez zariem var būt 3 veidu:

 1. redzamie pildiņi ir salīmēti no viengabala bezzaru līstēm;
 2. redzamie durvju pildiņi ir salīmēti no garumā audzētām durvju līstēm (mazi gabali salīmēti garumā un tad platumā);
 3. finierēti pildiņi.

 

Otrais variants ir salīdzinoši finansiāli ekonomisks izstrādājums, kas pielīdzināms pēc savas kvalitātes zarainām durvīm, savukārt pirmais un trešais jau ir izstrādājums, ko var apzīmēt kā kvalitatīvu produktu.

Šeit būtu vērts izvērtēt vēl vienu būtisku aspektu, ko nezinātājs neiedomāsies – priedes līstes (ar zariem vai bez) UV staru ietekmē kļūst izteikti raibas, turklāt masīvkoka pildiņiem ir arī tendence ziemas periodā sarauties, kas ne tikai nozīmē, ka var rasties plaisas, bet arī, saraujoties pildiņiem, atsedzās nenotonētās/neapdarītās virsmas.

Durvīm, kurām ir finierēti pildiņi (piemēram MADEPAR priedes durvīm), pildiņi ir veidoti no MDF, kas ir nofinierēti, tādējādi maksimāli izslēdzot to plaisāšanu un raibumu. Kvalitāti iespaido arī koka konstrukcijas biezums (30, 35 vai 40mm), kā arī tehnoloģiski pareizā uzbūve –  var būt finierēta, vai arī no pāris dēļu gabaliem, kam būs tendence izliekties ļoti ātri. Iegādājoties lētas masīvkoka durvis, var nākties saskarties ar latviešu teicienu “skopais maksā divreiz”, tādēļ vērts apdomāt – ieguldījums kvalitātē atmaksājas!

Laminētas durvis

Popularitāti ekonomiskajā segmentā ir ieguvušas arī laminētas durvis, kuras tiek piedāvātas dažādās koku imitācijās, toņos un kvalitātē. Tā kā šīs durvis parasti atšķiras ar izskatu, bet ir ļoti līdzīgas pēc cenas, tad šīs ir lietas, kam jāpievērš lielāka uzmanība:

 • izstrādājuma biezums – jo biezāks, jo stabilāks;
 • durvju karkasa veids – MDF vai masīvkoks (masīvkoks noteikti nodrošinās lielāku stabilitāti);
 • izmantotais laminējuma veids – uz papīra bāzes, plastmasas vai strukturēta koka imitācija. Papīra bāze ir mazāk izturīga pret skrāpējumiem, savukārt strukturēta koka imitācija ne tikai būs patīkamas uz tausti, bet arī praktiskas lietošanā un kopšanā.

Finierētas durvis

Finierētām durvīm ir iespējams veidot dažādu zīmējumu – pilnībā vertikāli, pilnībā horizontāli vai miksēti. To ir iespējams krāsot vai ietonēt krāsā, kas būs maksimāli saskaņota ar interjeru. Finierētas durvis un trīs slāņu parketa grīda šķiet ir nedalāmas kombinācijas nodrošinot kvalitatīvu mājīguma un siltuma sajūtu.

Finierējumi mēdz būt no dažādām koku sugām, vai arī mākslīgi – zemākas kvalitātes koksnes finieru kārtas tiek salīmētas savā starpā. Dabīgs finierējums ir ekskluzīvāks par mākslīgo un vizuāli atgādinās koka rakstus. Pārsvarā sastopamas ir gludi finierētas durvis, bet tāpat tiek ražotas arī pildiņu durvis. Gludu finierētu durvju konstrukcijā kā pildījumu izmanto šūnkartonu, rorskaidu, vai pilnskaidu plāksni. Tieši rorskaidu vai pilnskaidu plāksnes labāk izolē skaņu. Dabīgā ozolkoka izskata cienītājiem būtu jāpievērš uzmanība, vai izstrādājums ir lakots ar caurspīdīgu laku, vai ietonētu laku, jo ietonēta laka bieži notušē zemākas kvalitātes finiera toņu atšķirības un visticamāk nesaskanēs ar izvēlēto ozolkoka finierēto mēbeli.

Der zināt: laminētas durvis, kas tiek apzīmētas ar nosaukumu EKOSPON EKOFINIERIS (saīsinājumā no krievu valodas – ekoloģiskais vai ekonomiskais finieris), visbiežāk ir reklāmas elements, kas sniedz pircējam maldīgu priekštatu par dabīgā koka finierējuma izmantošanu izstrādājumā, tādēļ vērts pārliecināties, vai tiešām izstrādājums ir finierēts, vai arī pircējs iegādāsies laminētas durvis.

Krāsotas durvis

Mūsdienu tehnoloģijas ļauj ne tikai ražot krāsotas pildiņu durvis, bet arī kvalitatīvi to imitēt, attēlot uz durvju virsmas visdažādākos elementus un rakstus. Krāsotas durvis iederēsies praktiski jebkurā interjerā, jautājums tikai vai to krāsa būs pareiza. Pievērs uzmanību:

 • kāda krāsa izmantota durvju apdarē – ūdens bāzes vai poliuretāna bāzes krāsa. PU bāzes krāsa noteikti ir kvalitātes ziņā pārāka, vieglāk kopjama un izturīgāka, turklāt nodrošina arī ievērojami kvalitatīvāku preces izskatu;
 • piedāvātajām durvju kārbām – vai tās ir ar teleskopiskajām aplodām vai bez. Teleskopiskās aplodas ne tikai nodrošinās kvalitāti uzstādīšanā (nebūs jāizmanto nagliņas to nostiprināšanai), bet arī gludi piegulēs sienai, ja tā izrādīsies nedaudz šķība;
 • durvju furnitūrai – kvalitatīva furnitūra nodrošinās ilgtspējīgu un patīkamu durvju lietošanu. Ir pieejamas klusās slēdzenes, gultņu eņģes, slēptās eņģes un to dažādas krāsu variācijas. Tāpat izkrītošie sliekšņi skaņas izolācijas uzlabošanai utml.

Krāsotas durvis

Durvis, kas krāsotas ar Poliuretāna krāsu, nodrošina ne tikai labu izskatu, bet arī vieglu kopšanu, augstvērtīgu, gludu virsmas pārklājumu.

 • Iespējami nestandarta izmēri un dažādi RAL toņi;
 • Skaņu izolējoša materiāla pildījums;
 • Furnitūra pēc izvēles.

Dažādu profilu teleskopiskās aplodas, kas ļauj maksimāli nodrošināt to piegulēšanu sienām (pat ja sienas nav taisnas) un ļauj izvairīties no naglu izmantošanas to montēšanā.